Turnīru jaunumi

Review: Dohas fināls

Pirms 2 gadiem Federers dominēja uz hard un principā bija neuzvarams. Tāpat kā Nadals uz grunts. Šķiet Davy nekad nav spelējis tik labi kā pēdējā laikā un tās problēmas brīžiem ar servi un tīri ar spēles stilu, kas ja viņam neaiziet un nejūt bumbiņu, tad ar to viss ir cauri. Es vairāk brīnos par ļoti lielo spēles stabilitāti ko viņš ir sācis rādīt pēdējā laikā.

Par vakardienas (09.01.2009. Doha) finālu:

 

1.sets aizritēja Nadala zīmē
Nadals parādīja sevi kā jauna tipa hard seguma spēlētāju. Serve lidoja spēcīgi un precīzii. No gala līnijas nemitīgi uzbrukumā un kas pats galvenais - spēlēja dziļi laukumā, nevis savas uzgrieztās bumbas, kur pirmais atlēciens ir ap serves līniju, nedaudz tālāk, bet daudz tuvāk gala līnijai, kas ņemot vērā viņa spēku un nedaudz mazāku bumbas griezšanu ļoti pārsteidza Davidenko. Ņemot vērā to, ka Davidenko nav tas atlētiskākais čalis tūrē un viņa spēles stils ir- visu sist pa augšupejošu bumbu, tad tīri fiziski viņš nespēja to izdarīt, jo nepārtraukti kavēja un nepaspēja pie bumbām sev ērtākā pozīcijā.

2.-3.sets
Nadals vai nu nedaudz atslābinājies vai saguris (neticu), bet samazināja apgriezienus. Davy pārņēma iniciatīvu un spēlēja ātrāk un asāk. Ļoti labi pamainīja taktiku, ja 1.setā pie tīkla šķiet viņš ne reizi neizgāja noslēgt uzbrukumus, tad pēc tam viņš ļoti regulāri savus uzbrukumus noslēdza ar sitienu no gaisa. Par šo Davy spēles elementu esmu visvairāk pārsteigts. Viņš vienmēr ir spēlējis neslikti pie tīkla, bet tas ko viņš darīja vakar bija ļoti, ļoti augsts līmenis (ja nemaldos 1x no kādiem 10 izgājieniem viņš kļūdījās). Parasti viņa izgājieni pie tīkla mijās ar muļķīigām, paviršām kļūdām katrā 3-4.sitienā. Tagad pie tik saspringtas spēles un Nadala fiziskajiem dotumiem, viņš gandrīz visas bumbas pēc izgājiena pie tīkla nosita/saīsināja bezcerīgi Nadalam. Skatījos TV ekrānā un ar bažām gaidīju kad būs tie 1-2 uzbrukumi, kad viņš kļūdīsies, bet kā nebija tā nebija (1x svarīgā brīdī, kad saminstinājās un izsita vieglu bumbu autā).

Davy stilā ir kaut kas tāds, kas nav nevienam citam ATP top 10 (droši vien arī top100, nemaz nerunājot par tādu līmeni, bet spēles stilu). Viņš sit bumbas augšupejošā virzienā (to jau pieminēju preview un vēl kaut kad iepriekš). Tas ir viens no sarežģītākajiem spēles elementiem, jo ir jāparedz precīzs bumbas atlēciens. Pie šī spēles stila, ja atlec nedaudz šķībi, nav iespējams vairs koriģēt sitienu, jo tam vairs nav laika. Kā saka angļu komentētāji - piegājienam, skrējienam pie bumbas un raketes galvas nolikšanai ir jābūt "inch perfect".

Otra lieta, kas viņu padara savā ziņā unikālu ir viņa sitiena izveidotie leņķi (angliski skan daudz labāk- "created angles"). Viņš brīžiem sit tās bumbas ar tik asu leņķi, ka to nav iespējams atsist. Nevis uzgriež/iegriež, kā to dara Nadals un citi grunts spēlētāji, bet gan sit gandrīz taisni. To nedara neviens cits tik izteikti un tik precīzi. Šādus sitienus grūti būtu atsist pat tad, ja 2 spēlētāji būtu pretējā laukuma pusē, jo leņķis ir tik ass un sitiens tik stiprs, ka pretiniekam nav varianti (nezinu kā viņš šo elementu trenē, bet šie sitieni mani vienkārši pārsteidz, šokē). Zemāk redzamajā video 2.minūtē un 57.sekundē ir viens piemērs, kā arī 4.min 20.sek (nedaudz mazāk).

Vairāk tik izteiktus neatradu (kādi 10 sitieni tādi bija, bet pieņemu, ka dēļ ātrās izspēles noslēgumā nav pielikti). Es ļoti ceru, ka Davy izcīnīs kādu Grand Slam. Uz grunts tas nebūs, jo šogad Nadals izskatās labāks kā jebkad (vismaz uz hard seguma). Neticu, ka arī šogad grunts būs uztaisīta French Open tik pat ātra, kaa pagājušajā sezonā. Davy pietrūkst tā stabilitāte (izturība??) nospēlēt līdz galam. Viņa spēles stils ir viena liela, skatāma avantūra. Tie kas atminās, es vienmēr esmu teicis, ka viņš ir viens no skatāmākajiem tenisistiem, kad ir formā un atliek vien skatīties ar atvērtu muti, kā šis nebūt ne fiziski apdāvinātais spēlētājs spēj paveikt ko tādu laukumā.

Sagatavoja Raicha


The comment section is restricted to members only.

Jaunākais forumā

Tagad OnLine

We have 3 guests and 5 members online

Mēs iesakām

Bukmeikeri

 • Betsafe
  Ienāc un saņem īpašo BetRespect reģistrācijas bonusu!

 • PinnacleSports
  Ienāc un izvēlies visaugstākos koeficientus!
  PinnacleSports.com

 • Bwin
  Ienāc un izvēlies no visplašākā sporta veidu klāsta (B:20Ls)!

 • Bet365
  Ienāc un saņem līdz 100 EUR bonusu un plašāko izvēli!

 • Triobet
  Saņem 40Ls bonusu un izvēlies vietējo līgu piedāvājumu!
  Triobet

 • Unibet
  Pievienojies pie 2009.g. labākā Eiropas bukmeikera!

 • Betway
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 30 Ls bonusu!

 • Betfair
  Piereģistrējies likmju biržā un saņem 35 EUR bonusu!
  Betfair likmju birža

 • Ladbrokes
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 10 EUR bonusu!

 • WilliamHill
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 25 GBP bonusu!

 • Interwetten
  Ienāc un saņem vislielāko bonusu 150EUR apmērā!

 • Gamebookers
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 50 EUR bonusu!
  Gif Banners

 • SportingBet
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 50 GBP bonusu!

 • Boylesports
  Ienāc, piereģistrējies un saņem lielu 200 EUR bonusu!