Turnīru jaunumi

Australian Open gaidās

Platiem soļiem tuvojas jaunais gads un skaists ievads tenisa pasaulē tam būs Australian Open turnīrs, kas norisinās no 17.-31. janvārim, Melburnā. Protams, kā ierasts, pirms tam vēl notiks pāris "parastie" turnīri. Šeit nedaudz iepazīstināšu ar šiem turnīriem un dalībnieku sastāvu tajos, kā arī izvērtēsim, kas gaidāms no Australian Open turnīra.

Šoreiz runāšu par ATP turnīriem un AO vīriešu konkurencē... Pirmajā 2010. gada nedēļā sāksies trīs turnīri:

 

Brisbena

Brisbane International
ATP World Tour 250
Brisbane, Australia
03.01 - 10.01
Segums: Hard
Balvu Fonds: $ 372,500

Par galveno favorītu Brisbenas turnīrā tiek uzskatīts tā debitants, pasaules septītā rakete, Endijs Rodiks, kuram aizvadītā sezona beidzās ar savainojumu un ilgu nespēlēšanu. Nu viņš ir sadziedējis savainojumu un gatavs uzņemt pieklājīgu formu līdz Austrālijas lielajām sacensībām. Viņam konkurenci sastādīs pērnā gada čempions Radeks Stepaneks, vēlviens turnīra debitants, Gaels Monfiss. Vēl pie turnīra favoritiem šeit varētu pieskaitīt Berdihu, Šardī, Kveriju.

Čenaja

Aircel Chennai Open
ATP World Tour 250
Chennai, India
04.01 - 10.01
Segums: Hard
Balvu Fonds: $ 398,250

Čenajas turnīrs manā skatījumā ir ar vājāko dalībnieku sastāvu. Galvenais favorīts ir pagājušajā sezonā lieliski spēlējošais Robins Soderlings, kuram šī būs debija Čenajas turnīrā. Titulu centīsies aizstāvēt Marins Ciličs, kurš Čenajā uzvarēja pērn. Nopients konkurents būs arī Staņislass Vavrinka, kurš pagājušajā gadā, savā debijā, piekāpas negaidīti Čipolam pirmajā kārtā. Šie trīs tad nu ir galvenie kandidāti uzvarai turnīrā. Kopumā šeit vēl ir ļoti daudz Challenger līmeņa spēlētāji, kā piemēram Groils, Rams, Lačko... Esmu visai drošs, ka turnīrā uzvarēs, kāds no pirmajiem trim pieminētajiem tenisistiem.

Doha

Qatar ExxonMobil Open
ATP World Tour 250
Doha, Qatar
04.01 - 09.01
Segums: Hard
Balvu Fonds: $ 1,024,000

Viennozīmīgi, spēcīgākais dalībnieku sastāvs no pirmās nedēļas turnīriem ir tieši Dohā. Arī balvu fonds ir krietni lielāks, nekā Brisbenā un Čenajā. Protams, lielākā uzmanība no turnīra dalībniekiem tiek pievērsta 2005. un 2006. gada Dohas čempionam Rodžeram Federeram, kā arī Rafaelam Nadalam, kuram šis turnīrs nav bijis tik veiksmīgs, taču spānis šogad ir gatavs sezonu iesākt veiksmīgi. Tomēr šajā turnīrā spēlēs arī tādi tenisisti, kā Nikolajs Davidenko, kurš pagājušo sezonu pabeidza uz lieliskas nots, uzvarot ATP noslēguma turnīrā Londonā. Dohā spēlēs arī Tsonga, Južnijs, Karlovičs un citi. Pēdējos divus gadus šeit ir uzvarējis Marejs, kurš šogad turnīrā nepiedalās!

Otrajā nedēļā norisināsies divi turnīri, kas tad arī būs pēdējie pirms Australian Open:

Sidneja

Medibank International
ATP World Tour 250
Sydney, Australia
11.01 - 16.01
Segums: Hard
Balvu Fonds: $ 372,500

Turnīros, kas norisinās vien pāris dienas pirms Grand Slam parasti nav nekāds dižais dalībnieku sastāvs un tāds tas nav arī šoreiz. Galvenie favorīti šeit ir Gaels Monfiss, Tomass Berdihs, Staņislass Vavrinka, kā arī mājinieks Leitons Hjūits. Pērn šeit uzvarēja Nalbandjans, kurš šosezon protams turnīrā nepiedalās. Domāju, ka šeit arī varētu notikt kādi pārsteigumi, jo labākie spēlētāji varētu arī censties pietaupīt spēkus AO un nespēlēt ar 100% atdevi, kas dos iespējas spēlētājiem, kuri AO lielas iespējas nelolo un grib piepelnīt punktus pirms lielā turnīra.

Oklenda

Heineken Open
ATP World Tour 250
Auckland, New Zealand
11.01 - 16.01
Segums: Hard
Balvu Fonds: $ 355,500

Arī šeit dalībnieku sastāvs nav nekas īpašs... Es pat teiktu, ka vēl vājāks, nekā Sidnejā. Galvenie favorīti ir spāņu tenisisti - 2007. gada finālists Tomijs Robredo, tā paša gada čempions Davids Ferers, kā arī Huans Karloss Ferrero un Nikolass Almagro. Vēl pie favorītiem pieskaitāms 2008. gada čempions Filips Kolšraibers, kuram labāk par iepriekš minētajiem tenisistiem varētu patikt turnīra segums (hard).

Sagatavojis Tinkijs Vinkijs


The comment section is restricted to members only.

Jaunākais forumā

Tagad OnLine

We have 4 guests and 6 members online

Mēs iesakām

Bukmeikeri

 • Betsafe
  Ienāc un saņem īpašo BetRespect reģistrācijas bonusu!

 • PinnacleSports
  Ienāc un izvēlies visaugstākos koeficientus!
  PinnacleSports.com

 • Bwin
  Ienāc un izvēlies no visplašākā sporta veidu klāsta (B:20Ls)!

 • Bet365
  Ienāc un saņem līdz 100 EUR bonusu un plašāko izvēli!

 • Triobet
  Saņem 40Ls bonusu un izvēlies vietējo līgu piedāvājumu!
  Triobet

 • Unibet
  Pievienojies pie 2009.g. labākā Eiropas bukmeikera!

 • Betway
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 30 Ls bonusu!

 • Betfair
  Piereģistrējies likmju biržā un saņem 35 EUR bonusu!
  Betfair likmju birža

 • Ladbrokes
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 10 EUR bonusu!

 • WilliamHill
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 25 GBP bonusu!

 • Interwetten
  Ienāc un saņem vislielāko bonusu 150EUR apmērā!

 • Gamebookers
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 50 EUR bonusu!
  Gif Banners

 • SportingBet
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 50 GBP bonusu!

 • Boylesports
  Ienāc, piereģistrējies un saņem lielu 200 EUR bonusu!