Turnīru jaunumi

Spānija, ACB sezonas 2,daļa

Spānijas ACB līga – viena no top līgām basketbolā visā Eiropā. Tās pirmsākumi meklējami 1983. gadā. ACB līgā ir 18 komandas, kas sacenšas pēc FIBA noteikumiem. Labākās 8 komandas sezonas beigās iekļūst play-off sērijā, kur cīnās vienā tūrē līdz 3 uzvarām. Visvairāk uzvaru ACB līgā izcīnīja FC Barcelona – 11, pēc tam seko Real Madrid – 8, tad pa divām uzvarām ir Joventut de Badalona un Tau Ceramica (šogad startē zem nosaukuma Caja Laboral ) un vienreiz par čempioniem izdevies kļūt TDK Manresai.


Regal F.C. Barcelona (13-1)

Starta piecinieks:

Lorbek, Erazem
Navarro, Juan Carlos
Rubio, Ricky
Mickeal, Pete
Ndong, Boniface

Neapšaubāmi šobrīd viens no labākajiem basketbola klubiem Eiropā. Nav Barcelonai konkurentu Spānijā, kaut gan 1 zaudējums ir. Katalonijas klubs spēlē kā grib un pats vienmēr diktē tempu. Komanda pret vājākiem klubiem spēlē ar rezervīti, bet sīvākos konkurentus nežēlo – sagrāva gan Joventut, gan Caja Laboral, gan Real, gan Valencia. Komanda ir ļoti labi sabalansēta. Barcelonai noteikti ir mērķis šogad atgūt ACB līgas labākās komandas nosaukumu, ko pagājušogad atdeva Tau Ceramica klubam. Komandai noteikti ir spēcīgākā frontcourt līnija visā Spānijā un ne tikai – Ndongs , Morris, Lorbeks, Vazqez – spēlētāji, kuri komentārus neprasa. Komandu lieliski diriģē topošais NBA jaunais talants R.Rubio, bez viņa komanda tiešām izskatās savādāk. Ar punktu gūšanu nodarbojas Mickeal un Navarro. Protams, komandai arī rezervisti ir mazas zvaigznītes, kuri labi izpilda komandas trenera norādījumus. Ar treneri Barcelonai tiešām ir paveicies, viņš visu sezonas 1 pusi lieliski iespēlē rezervistus pret vājākajiem Spānijas basketbola klubiem, lai tie būtu gatavi palīdzēt starta pieciniekam sezonas noslēguma mačos.

Prognoze: 1. vieta


Real Madrid (11-3)

Starta piecinieks:

Garbajosa, Jorge
Bullock, Louis
Prigioni, Pablo
Lavrinovic, Darjus
Velickovic, Novica

Komandas sastāvs neatstāj vienaldzīgu nevienu, tomēr pilnīgas dominance pār pārejām komandām nav novērojama, iespējams komandai ir nepieciešams laiks, lai saspēlētos, iespēlētos, saprastos, tas viss ir izcilā basketbola ģēnija E.Mesinas uzdevums. Iespējams tas viņam izdodies, bet laiks? Cik ilgi tas aizņems? 1 gadu vai vairāk...Atbildēs redzēsim pavasarī...Komandas komplektācija tika pieļautas 2 kļūdas – saspēles vadītāja un centra pozīcijās. Ja saspēles vadītāja kļūdu centīsies aizlāpīt ar M. Jariča iegādi, tad par C pozīciju paliek atklāts jautājums. Ir Real komandai gan Lavrinovič, gan Reyes, gan Velickovič, gan Van der Spiegel, gan Garbahosa – bet man viņi visi izskatās pēc izteiktiem 4 numura spēlētājiem, nav komandai tāda centra kā Barcelonai Ndongs vai piemēram Efes pilsen - Kasuns vai Santjago. Komandā ir ļoti daudz dažāda kalibra zvaigžņu, kā lai visi izpaužas, jo katram ir taču savs ego. Domāju, ja komanda sapratīs ko viņi grib un var sasniegt un katrs sāks pildīt savu lomu komandā, tad lietas ies uz labo pusi, bet pagaidām komanda ir kā savvaļas zirgs, kas vel jāapseglo...

Prognoze: 2.-3. vieta

Caja Laboral
Caja Laboral (11-3)

Starta piecinieks:
Splitter, Tiago
San Emeterio, Fernando
Teletovic, Mirza
English, Carl
Singletary, Sean

Ļoti interesanta komanda. Ir gan iespaidīga froncourt līnija – Spliters un B.Stanko. Gan labi backcourt spēlētāji – Teletovič, English, Emeterio. Kas komandai trūkst? Komandai nav izteikta līdera, varbūt par tādu kļūs no traumas atgriezies V.Herman. Agrāk komandai bija problēmas arī ar saspēles vadīšanu, bet līdz ar Singleatary iegādi it kā tās ir pierimušas, bet ne pilnībā. Komandai spēlētāji daudz ko cenšas panākt individuāli, nav laba piespēļu dalītāja. Komandā ir ļoti daudz 3p metēju un labi spēlētāji zem groza, bet trūkst tāda, kurš varētu veikt labus caurgājienus. Komanda ir laba, bet gadās, kad nekrīt un tad nav kam pavilkt īsti komandu. It kā par līderi uzņēmies Mirza, bet nu redzēs kā viņam sanāks, katrā ziņā komandā var iekost jebkuram.

Prognoze: 2.-3.vieta

Power Elect. Valencia

Power Elect. Valencia (10-4)

Starta piecinieks:

Nielsen, Matt
De Colo, Nando
Martinez, Rafael
Perovic, Kosta
Claver, Victor

Viena no komandām, kura noteikti var pacīnīties par top 4 Spānijā. Visas pozīcijas ir diezgan labi nokomplektētas. Diemžēl ne visai pārliecinošais sniegums saistīts ar to, ka visi spēlētāji vēl nerāda savu potenciālu, nezin kāpēc...Bijušais Rytas spēlētājs, Austrālijas izlases spēlētājs Nielsen kaut kā nīkuļo, Perovic arī nerāda īsti to spēli, ko vajadzētu un visbeidzot potenciālais līderis Clavers tiešām nerāda visu ko viņš var vai viņš vienkārši nevar? Par viņu visā Spānijā runāja, ka par topošo superstāru un NBA pamatspēlētāju, bet nu pagaidām nekā. Viņam ir ļoti parametri priekš savas pozīcijas, pat izcili, ar tādu augumu vajadzētu kalnus gāzt, bet nu čalis pagaidām nevelk līderu lomu komandā. Noteikti nepazīstamākais no pamat piecinieka ir R. Martinez, bet nu jāsaka – izcils snaiperis, redzēta spēle, kur salicis 8 3p metienus. Domāju, ja čaļi komandā parādīs kaut 80% no tā ko viņi var un treneris spēs sapurināt, tad bīstaties no Valencijas!

Prognoze: 4.-8. vieta

DKV Joventut

DKV Joventut (9-5)

Starta piecinieks:

Tucker, Clay
Bogdanovic, Luka
Tomas, Pere
Fernandez, Mario Bruno
Bueno, Antonio

Īsta komanda ar vienu izteiktu līderi – C. Tucker. Saka, ka viens spēlētājs nevar izvilkt komandu, bet C. Tuckers to var! Komandā varbūt nav īstu zvaigžņu, izņemot C. Tucker, tomēr komanda spēlē ļoti labi. Jau cik gadus Joventut pazīstama ar komandas spēli, tieši šeit attīstījušies tādi stāri – kā Rubio un R. Fernandez. Kāpēc sākumpieciniekā nav K.Valters? Es domāju, ka vēlāk būs, bet tagad viņam spēles sākumā, labāk apstīties no malas uz savu komandu, lai to pastiprinātu. Viņš ir labs diriģents, bet tikai priekš Spānijas haotiskā basketbola. Komandai līdzās Tuckeram izkristalizējušies vēl 2 punktu guvēji – L. Bogdanovič un U. Tripkovič. Īstas Joventut centrs A.Koffi pagaidām nav formā, bet redzēs kā būs, jo bez viņa labās spēles C pozīcija Joventut komandai ir diezgan vāja. Diemžēl, ja izdodas nosegt Tuckeru vai viņam neiet, tad komandai zāģis garantēts. Joventut labi aizsargājas, bet brīžiem ir problēmas ar uzbrukumu. Visas vājas Joventut vietas lieliski parādija Barcelona, kura sagrāva vienos vārtos Joventut. Tātad, ja Joventut spēs pastiprināt C pozīciju, tad komandai ir visas iespējas pacīnīties par top4, bet pagaidām redzu viņus tikai play-off zarā.

Prognoze: 4.-8.vieta

Cajasol (8-6)

Starta piecinieks:

Kirksay, Tariq
Triguero, Juan
Calloway, Earl
Miso, Andres
Savanovic, Dusko

Noteikti šīs sezonas patīkamākais atklājums un pārsteigums. Komandā ir lieliska gaisotne, visi kapā un cenšas. Ir ļoti labs saspēlnieks Calloway, kurš lieliski diriģē komandas saspēli. Interesanti, ka komandā lieliski iederējies CSKA nekam nederīgais I.Radenovič – iespējams Spānija ir tieši priekš viņa. Cajasol ir izteikta mājas komanda ( bilance 5-2 ). Komandā daudzi var iemest, tas tikai + komandai un izšķirošajos brīžos Calloway ņem spēli uz sevi, pagaidām komanda strādā kā labs mehānisms. Komanda neko pārdabisku nav izdarījusi – līderiem kāsusi, bet sava līmeņa komandas vinnējusi, ar tādu spēli komanda noteikti ir pelnījusi vietu play-off.

Prognoze: 4.-8. vieta

Unicaja

Unicaja (6-8)

Starta piecinieks:

Jimenez, Carlos
Printezis, Georgios
Cook, Omar
Freeland, Joel
Welsch, Jiri

Te noteikti par komandu jāsaka, kā stāstu par pelnrušķīti. Iesākums traģisks – tikai zaudējumi, jau visi sāka smīkņāt, kad nu būs pirmā uzvara. Gaidīja, gaidīja un sagaidīja. Šobrīd lietas ir komandā uzlabojušās. Printezis izārstējis traumu. Cookam piepirkts palīgs Shammonds un arī T. Dean mēģina uzņemties līdera lomu komandā vismaz punktu gūšanas ziņā, bet tā lieta, ka viņam ne vienmēr sanāk, tāpēc komandai tas ir kā Ahileja papēdis – nav īsti kam uzņemties līdera lomu komandā. Citreiz izšauj vecais veterāns Himenez, citreiz grieķu talants Printezis mēģina, Cooks arī mēgināja, vēl daudzi citi komandā arī mēģināja, bet nevienam nav nekādas stabilitātes, neviens nespēj līmenī aizvadīt kaut 3 spēles pēc kārtas. Frīlends & Arčibalds – šim vajadzēja kļūt par supercentru duetu Spānijā, bet kļuva par superkļūdu mašīnu, bet vainas tikai galviņās. Komandai noteikti ir kur pielikt un viņiem arī vajadzētu pielikt, ja viņi grib tikt vismaz Spānijas play-off, citādi tas būtu fiasko. Katram gadījumā vērosim ar interesi komandas attīstību, jo, manuprāt, treneris šai komandai nav atbilstošs.

Prognoze: 4.-8.vieta

Šīs ir tās komandas, kurām vajadzētu ieņemt vietu play-off zarā Spānijas ACB līgā. Bet paliek atklāts jautājums, kura būs 8. komanda, kas ieleks pēdējā vagonā uz play-off? Domas par 8. komandu: Šobrīd Unicaja ieņem tikai 9. vietu līgā, bet nešaubos, ka viņiem izdosies pakāpties. Tātad šobrīd 7. un 8. vietu līgā ieņem Laguno Aro un Suzuki Manresa, bet domāju tikai vienai no viņam izdosies noturēties kārotāja astoņniekā. Īstenībā parējās 11 neaprakstītās komandas ir liekamas vienā plauktā un katrai ir iespējams uztaisīt rāvienu līdz 8. vietai. Kam būs to visgrūtāk izdarīt? Domāju Murcia ir pilnībā pazaudējusi iespējas pacīnīties par play-off , drīzāk komandai vajadzētu domāt kā izķepuroties no pēdējās vietas līgā. Par izdzīvošanu jācīnās arī Bilbao vienībai (diemžēl 1. puses sezonas lielāka vilšanās), iespējams viņi ir izšķērdējuši pārāk daudz, lai vēl spētu pakāpties līdz 8. vietai, žēl Blūma, kurš netiek pilnvērtīgi izmantots. Es jau gribētu redzēt 8. vietā Estudiantes vienību, bet viņiem diemžēl pārāk īss soliņš un maz līdzvērtīgu maiņu (un vēl viņiem pamatīgi iegrieza cūku gripa sezonas sākumā). Fuenlabrada, kas notiek? Tik labs sākums, tik slikts nobeigums? Komanda nesen iegādājās jaunu špīleri - Tskitishvili, Nikoloz (jau dod vērā ņemamus rezultātus), bet bijušie komandas līderi buksē – it īpaši sezonas sākumā neapstādināmais G. Fitch un sāga ar Bērziņu turpinās (diez ko čalis domā tālāk darīt???). Granada un Valladolid ir turnīra melnie zirdziņi, no kuriem varam gaidīt visu ko, bet pārāk nestabilas komandas, lai ieņemtu 8. vietu. Canaria vienība, laba vienība, bet redzēs vai viņiem neiegriezīs spēlēs 2 frontēs. Blusens pilnīgi garām komanda, manuprāt, viņiem arī nav nekādu izredžu pacīnīties par 8. vietu – viens pats Vasielidis nevar izvilkt šo grimstošo komandu, jaunais brazīļu centrs kaut ko mēģina rādīt, bet nu laiks rādīs, katrā gadījumā šajā biezenī garlaicīgi nebūs!

Sagatavojis vovarika


The comment section is restricted to members only.

Jaunākais forumā

Tagad OnLine

We have 3 guests and 6 members online

Mēs iesakām

Bukmeikeri

 • Betsafe
  Ienāc un saņem īpašo BetRespect reģistrācijas bonusu!

 • PinnacleSports
  Ienāc un izvēlies visaugstākos koeficientus!
  PinnacleSports.com

 • Bwin
  Ienāc un izvēlies no visplašākā sporta veidu klāsta (B:20Ls)!

 • Bet365
  Ienāc un saņem līdz 100 EUR bonusu un plašāko izvēli!

 • Triobet
  Saņem 40Ls bonusu un izvēlies vietējo līgu piedāvājumu!
  Triobet

 • Unibet
  Pievienojies pie 2009.g. labākā Eiropas bukmeikera!

 • Betway
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 30 Ls bonusu!

 • Betfair
  Piereģistrējies likmju biržā un saņem 35 EUR bonusu!
  Betfair likmju birža

 • Ladbrokes
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 10 EUR bonusu!

 • WilliamHill
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 25 GBP bonusu!

 • Interwetten
  Ienāc un saņem vislielāko bonusu 150EUR apmērā!

 • Gamebookers
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 50 EUR bonusu!
  Gif Banners

 • SportingBet
  Ienāc, piereģistrējies un saņem 50 GBP bonusu!

 • Boylesports
  Ienāc, piereģistrējies un saņem lielu 200 EUR bonusu!